Взято зі статті “10 кращих книжкових новинок з Форуму видавців у Львові” vsviti.com.ua
Книжковий форум у Львові існує вже понад 20 років. Зараз це не просто подія з продажу книг, а місце зустрічей з однодумцями, улюбленими авторами, дискусії та цікаві лекції. Крім класики книжкового світу, тут щороку можна влаштувати полювання за новинками. Ідеально для людей, які живуть теперішнім та люблять читати сучасних авторів. В цілому на форумі так багато видавництв та новинок, що описати їх складно. Тож ми обрали 10 книг, які сподобалися нам:
1. «101 спосіб впоратися з тривогою, страхом і панічними атаками», (101 Ways to Stop Anxiety: Practical Exercises to Find Peace and Free Yourself from Fears, Phobias, Panic Attacks, and Freak-Outs, Таня Пітерсон)
![](https://vsviti.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/229015844_4349479871757466_4646386235118701126_n.jpg)
Книга доводить, що ви самі — власник свого життя. Досить тривог та страху за інших, неприємні робочі ситуації чи не ту оцінку в школі чи університеті. Авторка дає приклади, які вправи використати, щоб знизити рівень стресу й тривожності. Наприклад, фрірайтинг, візуалізація, спеціальні дихальні вправи, навички, як впорядкувати думки.
2. «Як не стати овочем. Інструкція з виживання в інфопросторі», Оксана Мороз
![](https://vsviti.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/8d3ceaf704370984c31ab1110eaacaf3.png)
Просто зайшли почитати новини в фейсбуці й побачили тест? Думаєте, не буде нічого страшного, якщо зайти на сайт і дізнатися «який ти фрукт» чи «як добре ти знаєш світ Гаррі Поттера»? Насправді ж, перенасичений інформаційний простір може нашкодити, а щодня ми несвідомо стаємо жертвами маніпуляцій.
Як розпізнавати маніпуляції, протистояти їм, як навчити фільтрувати інформацію рідних — про все це і розповідає Оксана Мороз, засновниця волонтерської ініціативи з інформаційної гігієни «Як не стати овочем». Навчіться керувати потоком інформації, аби він не накрив вас з головою та не встиг нашкодити.
3. «Як блискавично писати живучі тексти. Врятуйте кицьку!», (Save The Cat!, Блейк Снайдер)
![](https://vsviti.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/0fefeceb4f6b10d1a8767ee4d31e69e6.jpg)
Тут навіть заголовок такий незвичайний, що одразу шкода кицьку. Та книга насправді від відомого митця, сценариста, майстра сторітелінгу Блейка Снайдера. З цією книгою-посібником ви зможете покращити свої вміння в написанні будь-яких текстів, створенні захопливого сюжету та переконливих історій.
4. «Палімпсести», Василь Стус
![](https://vsviti.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/file_2_7.jpg)
Книга зібрала найкращі вірші поета, уривки з листів з роздумами. Не так давно багато галасу було щодо книги «Справа Василя Стуса», її навіть намагалися заборонити судом. Та не варто забувати й про дивовижну творчість одного з найвидатніших поетів ХХ століття. Поет живе завдяки своїм віршам.
5. «Шляхта обирає авантюризм», Михайло Чайковський
![](https://vsviti.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/4da8919-0000.png)
У книзі зібрані спогади Михайла Чайковського, справжнього шляхтича, повстанця, останнього кошового отамана українського козацтва, нащадка Івана Брюховецького. Був учасником Листопадового повстання 1830-1831 років, після якого емігрував та поринув у творчість. Він був і ініціатором державного перевороту у Сербії, і брав участь у Кримській війні. Життєвий шлях, пригоди та боротьбу з російською імперією описав у спогадах польською мовою, тепер вперше ми можемо прочитати їх українською.
6. «Болбочан: вірний присязі», Юрій Коцегуб
![](https://vsviti.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/242122459_3708712326021290_7380187022516336864_n.jpg)
Другий історичний роман від Юрія Коцегуба про принципового і безстрашного українського полковника. У формі роману історичні факти сприймати набагато легше. Завдяки історіям в книзі, можна краще зрозуміти події Визвольної війни, дізнатися факти українського генія військової справи.
7. «Циндао-Відень-Київ», Іван Канівець
![](https://vsviti.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/241975034_3708880106004512_3099301915671277300_n.jpg)
Ще один захопливий історичний роман, цей від кінорежисера Івана Канівця. З юним львів’янином Олександром можна об’їхати пів світу, помандрувати у 1914 рік та побачити події Української революції. На сторінках можна зустрітися з Євгеном Коновальцем, Андрієм Мельником, Симоном Петлюрою. Вчити українську історію з такими роботами захопливо й цікаво!
8. «Про що писати», Андрій Содомора
![](https://vsviti.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/unnamed.png)
Автор пояснює, що книга стала екранізацією людської думки, яка народжується від моменту споглядання світу навколо або ж і від ледь помітних порухів душі. У книзі є твори античної літератури.
9. «Танцюй, моє серце», (Instructions for Dancing, Нікола Юн)
![](https://vsviti.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/thumbnail___3.jpg)
Еві — вісімнадцятирічна дівчина, яка вирішила віднести книги у бібліотеку. Її батьки померли, вона розчарувалася в коханні, ще й бібліотека виявилася зачиненою. Несподівано просто в парку дівчина натрапила на продавчиню книг, і обміняла усю свою колекцію на маленьку брошуру — «Інструкції з танців». Жінка зникла, а в книжечці Еві знайшла адресу танцювального клубу, який змінить її життя.
10. «Природа всіх речей», (The Signature of All Things, Елізабет Ґілберт)
![](https://vsviti.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/pryrodavsihrechey.png)
Нова книга від авторки бестселерів «Їсти, молитися, кохати» та «Місто дівчат». Це історія ботаніка Алмі Віттекер, дослідниці, яка багато мандрує, думає та намагається розгадати усі загадки навколишнього світу. Може, заразом і зцілити розбите серце та зрівнятися з іншими видатними науковцями. В книзі можна знайти відповіді на питання про дорослішання, пошуки себе, сміливість та бажання пізнання.
Схоже, книжковий форум не дарма проводять саме у вересні, бо це час, коли починаються дощі, хочеться затишку, тепленьку ковдру, чашечку чаю. З серіалами чи розвагами такий стан теж поєднується, але хороша книга — найкраще доповнення. Особливо, коли це новинка щойно з друку. Обирайте одну з десяти книг, які ми обрали, шукайте й інші жанри на сайтах видавництв і проводьте осінні вечори з користю для душі й мозку!
автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua